Co składa się na zbilansowaną dietę?

Białko wykonuje większość podstawowej pracy w twoich komórkach. Uwielbia wykonywać jak najwięcej zadań, w tym strukturyzować i regulować tkanki i narządy. Białko powinno stanowić 20% Twojej codziennej diety. Białka tworzą Twoje mięśnie, kości, chrząstki i skórę – to ogromna część Twojego ciała. Białka składają się z różnych aminokwasów. Niektóre niezbędne dla zdrowia aminokwasy nie są syntetyzowane w organizmie, ale można je uzyskać poprzez dietę białkową.

Białko jest niezwykle ważne dla Twojego schematu odchudzania, ponieważ może zwiększyć metabolizm, który spala kalorie szybciej i zmniejsza apetyt. Chude, niskotłuszczowe mięso, tj. Kurczak bez skóry, indyk, ryby i pozbawione tłuszczu czerwone mięso to lepszy wybór, jeśli chcesz stać się chudy. Wegetarianom tofu, tempeh i inne produkty na bazie soi dostarczają dużo białka. Ponadto soczewica, fasola, migdały, groszek, nasiona słonecznika i orzechy włoskie są również bogate w białko.

Twoje zapotrzebowanie na białko różni się w zależności od Twojego stanu fizjologicznego, tj. Kobiety w ciąży i osoby chore potrzebują więcej białka.

Zalecane dzienne spożycie białka to 60 gramów dla mężczyzn i 55 gramów dla kobiet.

Zobacz też:
http://pcfighters.pl/
http://s-rdn.org.pl/
http://www.activeschool.com.pl/
http://abkam.pl/