Ile kosztuje odetkanie toalety

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy korzystają z toalety jak ze śmietnika, możesz być narażony na duży korek uliczny. Ile kosztuje odetkanie kibla lub toalety? Wszyscy wiedzą, że zatkana toaleta to jedno z najbardziej nieprzyjemnych zadań, jakie mogą pojawić się w domu. Jednak zdarzają się korki, a rozwiązanie takich sytuacji jest zarówno konieczne, jak i nieuniknione.

W naszym dzisiejszym poście powiemy Ci, jak radzić sobie z korkiem, w jakich przypadkach konieczne będzie wezwanie hydraulika z https://hydraulik-poznan.eu i jak możemy zapobiec przyszłym problemom. Innymi słowy, co zrobić abyśmy w przyszłości nie musieli wzywać do siebie hydraulika na pomoc.

Dlaczego toaleta jest zatkana?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego toaleta jest zatkana? W dzisiejszym poście przedstawiamy niektóre z najczęstszych przyczyn.

-Wrzucanie rzeczy do toalety: Wszyscy kiedykolwiek wyrzucaliśmy rzeczy do toalety, takie jak chusteczki, nić dentystyczna…. Ale musimy sobie wyobrazić, że  toaleta to nie kosz na śmieci . Jeśli wyrzucimy tego typu rzeczy, spowodujemy, że utworzymy korek w rurach, co spowoduje zacięcie.

– Słabo zbudowane rury: są to instalacje, które zazwyczaj mają wiele skrętów, co powoduje, że tego typu rury łatwiej atakują. Dla nich zalecamy ich jak najszybszą zmianę.

-Stare instalacje: jest to zwykle bardzo powszechne w starych domach Rury logicznie się zużywają, co powoduje pękanie. Zwykle jedynym rozwiązaniem jest zmiana całej sieci rurociągów.

– Rury o małym nachyleniu: Rury zawsze muszą mieć niewielkie nachylenie. Jeśli rura nie jest wystarczająco nachylona, ​​powoduje to zatrzymanie przepływu wody i jednoczesne gromadzenie się zanieczyszczeń, które ponownie ułatwiają zatykanie toalety.

Poziomy dżemu

W zależności od nasilenia zatoru radzimy, aby spróbować rozwiązać go domowymi metodami lub zawsze pozostawić go w rękach dobrego profesjonalisty.

-Łagodny korek : będziemy wiedzieć, że mamy do czynienia z niewielkim korkiem, gdy woda w toalecie jest nieco wyższa niż zwykle. W takim przypadku prawdopodobne jest, że jakiś przedmiot lub zanieczyszczenia zatykają rurę, która chociaż nie wchłania całej wody, toleruje ją częściowo. Jeśli natkniesz się na ten rodzaj dżemu i chcesz go rozwiązać bez pomocy profesjonalisty, możesz to zrobić za pomocą tłoka. Będziesz musiał wejść do otworu toalety, aby wytworzyć efekt próżni i wykonywać ruchy w górę iw dół, aż rura zostanie odsłonięta. Zawsze zalecamy, aby w przypadku jakichkolwiek pytań, które mogą pojawić się podczas występu, zawsze najlepiej skontaktować się z profesjonalistą.

-Poważne zatkanie: mamy do czynienia z poważnym zatkaniem, gdy podczas spłukiwania woda toaletowa podnosi się, a odpływ nie jest w stanie wchłonąć. W tej sytuacji najgorsze, co możemy zrobić, to jeszcze raz spłukać toaletę, ponieważ woda będzie nadal rosła, a toaleta może nawet przelać się. bardzo nieprzyjemne zadanie, które wymaga specjalnych technik i narzędzi (tłok przyssawki, strzykawka, cewka, ciśnieniowy strumień wody itp.).

Ile kosztuje odblokowanie toalety?

Cena poprawki zawsze zależy od stopnia zatoru. ponieważ nie może to być ta sama cena, jeśli konieczna jest wymiana wszystkich rur, niż gdybyśmy po prostu musieli udrożnić toaletę. Oczywiście wszystko zależy od tego jaki ma hydraulik cennik, a to uwarunkowane jest różnymi czynnikami jak np. wielkość miasta, profesjonalizmem hydraulika.