Porady ogrodnicze

Jak dba się o ich ekologiczny ogród można powiedzieć wiele o nich jako osoba. Działalność, która koncentruje się na pracy w błocie i poleganiu na przyrodzie i czasie, sprawia, że ekologiczne ogrodnictwo jest przyjemne. To może brzmieć zastraszająco dla nowego ogrodnika ekologicznego, dlatego powinni przeczytać listę wskazówek poniżej.

Zdobądź dzieci zainteresowane pomocą w ogrodzie ekologicznym. Uprawa ogrodu oferuje unikalne doświadczenie edukacyjne, a ty i Twoje dziecko może się zbliżyć, jednocześnie rozwijając zdrową żywność dla swojej rodziny.

Posadź własne nasiona, aby zagwarantować produkty ekologiczne. Siew własnych nasion warzyw daje komfort i pewność, że produkty zostały uprawiane organicznie od nasion do stołu. Wybierz rośliny, które są łatwe do kiełkowania, takie jak brokuły, kapusta, bazylia, werbena i pomidory. Znajdź najlepszą porę roku, aby wykiełkować wybrane produkty.

Jeśli chcesz rozpocząć mały ogród organiczny w pomieszczeniu, ocenić ilość naturalnego światła, które jest obecne. Idealnie, rośliny te powinny być trzymane w pomieszczeniu, które oferuje naturalne światło z okna lub szklane drzwi. Można również rozważyć użycie rosną światła do tego celu.

Doskonałym pierwszym krokiem do udanego ekologicznego ogrodu jest przetestowanie kwasowości gleby w ogrodzie. Idealna liczba wynosi 6,5, jeśli gleba znajduje się na niskim końcu, jest zbyt kwaśna, a jeśli jest na wysokim końcu, jest zbyt zasadowa. Żadna z tych sytuacji nie nadaje się do udanego ogrodu. Więc kupując zestaw do badania gleby przed sadzeniem, zapewnisz sobie piękny ogród organiczny w lecie.

Wielką zasadą do naśladowania podczas sadzenia ekologicznego ogrodu jest mniej znaczy więcej. Chociaż będziesz chciał posadzić trochę więcej niż myślisz, że będziesz potrzebować w przypadku zgnilizny lub szkodników, nie chcesz przesadzać, ponieważ skończysz z dużo więcej, niż możesz obsłużyć.

Powinieneś zorganizować swój ogród i zaplanować wszystko. Nie kupuj nasion, jeśli nie wiesz, gdzie je posadzisz. Musisz zaplanować na dłuższą metę dla niektórych roślin, a w bardzo krótkim okresie dla krótkotrwałych roślin, które będą musiały zostać zastąpione bardzo szybko.

Praca w ogrodzie nie musi być wyczerpująca; nauczyć się pracować wydajniej. Mieć swoje narzędzia określone w uporządkowany sposób, więc nie trzeba ich szukać. Skonfiguruj narzędzia, których będziesz potrzebować na dzień przed uderzeniem w ogród, a następnie odłóż je starannie na koniec sesji ogrodniczej. Jeśli chcesz użyć paska narzędziowego, spróbuj użyć spodni z kieszeniami w nich.

Można zaoszczędzić czas za pomocą węży Soaker. Zamiast stojąc z węża przez długi czas lub konieczności napełniania pojemnika, ustawić ciśnienie wody na niskim i pozwól węża siedzieć obok zakładu, który musi być podwodny. Nie zapomnij, aby wyłączyć wodę później.

Aby naturalnie pozbyć się ziemi nicieni, które są szkodnikami gleby, które mogą zranić pomidory i ziemniaki, użyj nagietki. Chemikalia uwalniane przez korzenie nagielek i rozkładające się liście są toksyczne dla nicieni. Rośliny nagietki w pobliżu pomidorów lub ziemniaków, lub do nich do gleby przed sadzeniem.

Dodaj winorośli do swojego krajobrazu. Można uzyskać szeroką gamę roślin, które są winorośli. Niektóre ozdobne, a niektóre odmiany owoców lub warzyw. Winorośli może dorastać większość ogrodzeń lub struktur. Wykorzystaj je do stworzenia ciekawszych krajobrazów na swoim podwórku. Niech rosną markizy i stworzyć cień dla Ciebie.